دلنوشته

طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی

۱۱ مطلب در آذر ۱۴۰۱ ثبت شده است

استفاده از ماسک صورت به عنوان بخشی از روال منظم مراقبت از پوست شما می تواند برای پوست شما مفید باشد یعنی اگر آن را به درستی انجام دهید. ماسک‌های صورت می‌توانند به رفع نگرانی‌های خاص مراقبت از پوست مانند تیرگی یا چربی اضافی کمک کنند، بعلاوه، می‌توانند یک تجربه مراقبت از خود عالی ایجاد کنند.

اما چند اشتباه متداول وجود دارد که ممکن است مرتکب آن شوید که می تواند در استفاده شما از حداکثر استفاده از ماسک صورتتان اختلال ایجاد کند. در اینجا، اشتباهات ماسک صورت را به اشتراک می گذاریم که باید از آنها اجتناب کنید و به جای آن چه کاری باید انجام دهید تا پوست شفاف و درخشانی را که می خواهید به دست آورید.

 

1. شما ماسک خود را برای نوع پوست خود سفارشی نمی کنید

شما احتمالاً پاک‌کننده و مرطوب‌کننده صورت خود را بر اساس نوع پوست و نگرانی‌های منحصربه‌فرد خود انتخاب می‌کنید و این همان روشی است که باید برای انتخاب ماسک صورت نیز اقدام کنید. به عنوان مثال، اگر پوست خشکی دارید، ماسک آبرسان یک گزینه عالی است، در حالی که اگر پوست چرب دارید، ممکن است بخواهید یک ماسک صورت مات کننده مانند ماسک لورآل پاریس Pure-Clay Detox & Brighten Face Mask درست کنید. -به.

 

 

این ماسک صورت با زغال چوب دم کرده است تا به از بین بردن ناخالصی ها، کثیفی ها، چربی و آلودگی ها، کاهش ظاهر پوست کدر و یکنواخت شدن رنگ پوست کمک کند. بنابراین، هیچ ماسک صورت را فقط به این دلیل انتخاب نکنید که شنیده اید مردم در مورد آن صحبت می کنند - برای بهترین نتیجه، یکی را انتخاب کنید که مناسب نوع پوست شما باشد.

 

 

2. ماسک صورت خود را روی پوست های شسته نشده می زنید

به طور کلی، شما می خواهید از ماسک دور چشم و صورت برای پوست تمیز و خشک استفاده کنید، بنابراین ابتدا پوست خود را تمیز کرده و خشک کنید. در غیر این صورت ممکن است یک ماسک صورت را روی خاک و باکتری قرار دهید. بنابراین اگر می‌خواهید بعد از ماسک صورت خود را بشویید یا خیر، پاسخ این است که باید قبل از آن صورت خود را بشویید.

 

 

از یک گزینه پاک کننده ملایم و بدون شستشو مانند آب میسلار استفاده کنید تا به از بین بردن کثیفی، چربی و آثار آرایش کمک کند. پاک کننده کامل میسلار واتر لورآل پاریس ضد آب همه انواع پوست یک گزینه عالی است زیرا به شدت پاک می شود و در عین حال برای پوست شما ملایم می ماند.

 

 

3. ماسک خود را با دست های آلوده می زنید

مهم است که قبل از استفاده از ماسک صورت شما تمیز باشد، اما داشتن دست های تمیز نیز ضروری است. شما نمی خواهید روغن یا باکتری را از دستان خود به صورت خود منتقل کنید. بنابراین، ماسک صورت را با انگشتان خود صاف نکنید، مگر اینکه ابتدا دستان خود را به طور کامل تمیز کنید. برای یک روش بهداشتی و بدون آشفتگی برای استفاده از ماسک صورت، از یک برس فونداسیون صاف یا یک برس پاک کننده صورت استفاده کنید - که برخی معتقدند بهترین راه برای استفاده از ماسک صورت است.

 

 

4. شما بیش از حد از محصول استفاده می کنید

مانند بسیاری دیگر از محصولات مراقبت از پوست، زمانی که صحبت از ماسک صورت می شود، کمتر اغلب بیشتر است. یک لایه فوق‌العاده ضخیم منجر به یک جلسه ماسک مؤثرتر نمی‌شود. به طور معمول، فقط باید یک لایه یکنواخت را روی پوست تمیز و خشک خود بمالید. بهترین شرط شما این است که دستورالعمل های روی بسته ماسک خاصی را که استفاده می کنید دنبال کنید.

 

5. ماسک های ورقه ای را سفارشی نمی کنید

اغلب، ماسک های ورقه ای به طور کامل روی صورت شما منحنی نمی شوند. به جای مکیدن آن و استفاده از ماسک صورت، می توانید آن را مناسب تر کنید تا از حباب ها یا نواحی بدون پوشش روی پوست خود جلوگیری کنید. یک جفت قیچی بردارید و مقدار اضافی آن را بردارید، سپس آن را ببندید و اجازه دهید جادوی خود را انجام دهد.

 

 

6. شما فقط وقتی بیدار هستید نقاب می زنید

به راحتی می توان تصور کرد که برای استفاده از ماسک باید بیدار باشید، اما کاملاً اینطور نیست. در حالی که هنگام استفاده از ماسک خاک رس نباید چرت بزنید، ماسک های دیگری نیز وجود دارند که قرار است در طول شب استفاده شوند.

 

7. ماسک خود را برای مدت طولانی باقی می گذارید

از طرف دیگر، اگر قرار نیست ماسک یک شبه استفاده شود، به آن توجه داشته باشید. می‌توان به راحتی اجازه داد افکارتان در یک لحظه مراقبت از خود منحرف شوند - و قبل از اینکه متوجه شوید، مدت زیادی از استفاده از ماسک صورتتان گذشته است.

 

متأسفانه، گذاشتن ماسک برای مدت طولانی تضمین نمی کند که بهتر عمل کند. در واقع، اگر ماسک حاوی مواد بسیار فعال مانند آلفا هیدروکسی اسید باشد، ماندن بیش از حد آن حتی می تواند باعث تحریک شود. همیشه دستورالعمل های زمان روی بسته بندی را دنبال کنید - و اگر فکر می کنید ممکن است فراموش کنید، یک تایمر تنظیم کنید.

 

 

8. بعد از ماسک کردن، مرطوب نمی کنید

ما قول می دهیم که قضاوت نمی کنیم - به نوعی. مرطوب کننده گام مهمی در هر روتین مراقبت از پوست است، بنابراین ما نمی توانیم به اندازه کافی استرس داشته باشیم که چگونه نمی توانید آن را نادیده بگیرید. پس از ماسک زدن، باید از مرطوب کننده استفاده کنید، در غیر این صورت ماسک زدن ممکن است منجر به خشکی اسکی شود .

 

به یاد داشته باشید که ماسک ها معمولاً تقویت بیشتری به پوست شما می دهند، آنها همیشه جایگزین سایر مراحل روتین شما نمی شوند.

 

9. شما به طور منظم از ماسک استفاده نمی کنید

لازم نیست ماسک صورت را برای موقعیت های خاص رزرو کنید. بسته به اینکه از کدام یک استفاده می‌کنید، ممکن است پوست شما بیش از هر چند وقت یکبار از آن استفاده کند. در واقع، حتی ممکن است بخواهید از یک تا سه بار در هفته استفاده کنید. دستورالعمل‌های روی بسته‌بندی را بررسی کنید تا ببینید چند بار باید از آن استفاده کنید - از محصولی به محصول دیگر متفاوت است.

 

 

10. شما چند ماسکینگ را امتحان نکرده اید

اگر خود را به استفاده از یک ماسک در یک زمان محدود می کنید، ممکن است اشتباه بپوشانید. چند ماسک کردن - استفاده همزمان از ماسک های مختلف صورت در نواحی مختلف صورت - به شما این امکان را می دهد تا نیازهای ظریف مراقبت از پوست را در سراسر پوست خود برطرف کنید.

 

 

در نظر بگیرید که چه مشکلات پوستی دارید، سپس ماسک های صورت خود را بر اساس آن انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک ماسک خاک رس را روی ناحیه T چرب خود و یک ماسک آبرسان را برای مناطق خشکی که ممکن است داشته باشید، بمالید. به این ترتیب شما نتایج سفارشی تری را از جلسه نوازش پوست خود دریافت می کنید.

منبع: https://aragira.shop/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آذر ۰۱ ، ۱۹:۲۲
ARYANA

اگر تا دیروقت بیدار مانده اید (به این فکر کنید: مهمانی های مجردی، پروازهای طولانی، یا سفرهای تعطیلات)، به احتمال زیاد اثرات آن روی ناحیه فوق العاده ظریف اطراف چشمان شما ظاهر می شود.

 

به گفته متخصصان، پوست اطراف چشم نازک ترین پوست در کل بدن شما است و از آنجایی که حاوی غدد چربی کمتری است، بیشتر در معرض سیاهی، پف و خطوط ریز است.

 

متأسفانه، با توجه به اینکه اکثر ما غرق در کار هستیم، بازدید از آبگرم یا ۸ ساعت خوابیدن خارج از معادله است، و اجازه دهید با آن روبرو شویم، تنها چیزهای زیادی وجود دارد که یک کانسیلر می تواند پنهان کند.

 

راه حل؟ ماسک های ورقه ای زیر چشم که نوید خلاص شدن از شر سیاهی دور چشم و درمان پف را می دهد.

 

مطمئناً، آنها برای سلفی های قابل اینستاگرام مناسب هستند، اما آیا ماسک دور چشم واقعاً کار می کنند؟ آیا آنها جام مقدس زیر چشمان کسل کننده و بدون الهام هستند که به طور گسترده باور می شود؟ بیایید دریابیم.

 

ماسک های ورقه ای زیر چشم چیست؟

ماسک های زیر چشم معمولاً لکه های هلالی شکل هستند. آنها اخیراً در فضای مراقبت از پوست به دلیل راحتی مطلقشان محبوب شده اند (خداحافظ چای کیسه ای و ضد آفتاب، lol!).

 

برخلاف کرم‌های دور چشم که اغلب به‌شدت روی پوست شما قرار می‌گیرند، ماسک‌های دور چشم حاوی سرم سبک‌وزن اما قدرتمندی هستند که حاوی مواد ترمیم‌کننده‌ای مانند اسید هیالورونیک، syn-tacks و غیره هستند.

 

آنها همچنین به عنوان تسکین دهنده پوست با یک اثر خنک کننده غنی که به راحتی برای یک خواب خوب شبانه از بین می رود، دو برابر می شوند.

 

بهتر از همه؟ این ماسک‌های ورقه‌ای، تکه‌های راحت و چسبناکی هستند که در 20 دقیقه جادویی کار می‌کنند و تنها در یک کاربرد نتیجه می‌دهند. اگرچه ممکن است برخی از ماسک‌های ورقه‌ای خیلی زیاد به نظر برسند، اما وقتی هر بسته را محاسبه می‌کنید، به هر حال آنقدر گران نیست.

 

نحوه انتخاب (و استفاده) بهترین ماسک های زیر چشم برای پوست شما

1. مراقب تحریک باشید

از آنجایی که چشم ها فوق العاده حساس هستند، استفاده از ماسک ورقه ای با مواد ضد پیری قوی، مانند رتینول یا نیاسینامید، می تواند منجر به تحریک بیش از حد شود. البته، آنها مفید هستند، اما عاقلانه است که با احتیاط پیش بروید.

 

ما به طور معمول مواد خشک و خوب مانند پپتید، گلاب یا اسید هیالورونیک را توصیه می کنیم. اگر مستعد آسیب نور خورشید هستید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که از یک روشن کننده مانند ویتامین E استفاده کنید، یعنی اگر پوست شما می تواند آن را تحمل کند.

 

2. در یخچال بگذارید!

بیشتر ماسک‌های زیر چشم خنک‌کننده هستند زیرا به خلاص شدن از شر حلقه‌های سیاه و درمان پف‌کردگی کمک می‌کنند. گذاشتن آن ها در یخچال قبل از استفاده یک شبه می تواند تاثیر آن را افزایش دهد. حتی بهتر از آن، آنها را با یک فنجان لاته خوب جفت کنید، در واقع می خواهید صبح از خواب بیدار شوید.

 

3. کمی به آن زمان بدهید

زمان استفاده شما به مواد تشکیل دهنده ماسک ورقه ای بستگی دارد. اگر ماسک حاوی یک ماده فعال قوی مانند کافئین است، به واکنش زیر چشم خود توجه زیادی داشته باشید (سوزش یا سوزش یک پرچم قرمز است) و دستورالعمل های بسته بندی را در مورد دومی دنبال کنید.

 

اگر از ماسک چشمی پر از مرطوب کننده استفاده می کنید، به پوست خود فرصت دهید تا با تمام خوبی ها بنوشد. برای یک رویداد خاص آماده می شوید؟ آنها را هنگام بیدار شدن از خواب بپوشید، در هنگام صبحانه آنها را بپوشید و درست قبل از خروج از خانه آنها را بردارید.

 

فواید آن چیست؟

پف کردگی و حلقه های سیاه تنها برخی از ویژگی هایی است که چشمان ما زمانی که احساس می کنند کمی از عشق نشان می دهند، و در حالی که ماسک های ورقه ای عصای جادویی نیستند، قطعا به کاهش ویژگی های ناخواسته کمک می کنند.

 

برخی از محصولات، مانند ماسک تعمیر اضطراری با چمدان گمشده BioRepublic، جرأت می کنند یک گام فراتر بروند. این ماسک ورقه‌ای نه تنها همانطور که از نامش پیداست ترمیم می‌کند، بلکه مملو از پپتید تقویت‌کننده جوانی است تا ظاهر پوست افتاده و پف‌کرده را کاهش دهد. یک دوز اسید هیالورونیک، اسکوالن و گلاب، فواید آبرسانی سه‌گانه‌ای را به آن اضافه می‌کند و باعث می‌شود زیر چشم‌های شما در کمترین زمان جوان‌تر به نظر برسند.

 

مطمئناً، کرم‌های دور چشم می‌توانند سیاهی دور چشم و پف‌کردگی را به صورت روزانه از بین ببرند. اما یک ماسک ورقه‌ای باعث تسکین و آبرسانی فوری زیر چشم‌های شما می‌شود. با این حال بهتر است، این یک اثر ضد التهابی و خنک کننده بر روی پوست اطراف همتایان شما خواهد داشت، به گونه ای که هیچ کرم دور چشمی نمی تواند.

 

نحوه استفاده از ماسک های زیر چشم برای درمان پوست

بسته به شرکت، ماسک های مختلف زیر چشم دارای مشخصات متفاوتی در مورد نحوه پوشیدن آنها هستند. با این وجود، این مراحل ساده ای است که هنگام استفاده از ماسک چشم باید دنبال کنید:

 

صورتت را پاک کن

پاکسازی صورت خود از آلودگی ها قبل از استفاده از ماسک چشم، پوست را تمیز و آماده برای نوشیدن با تمام خوبی های موجود در ماسک نگه می دارد.

 

ماسک زیر چشم را طبق دستور برند بپوشید

به طور معمول، بیشتر ماسک های چشم به مدت 15 تا 20 دقیقه استفاده می شوند. با این حال، آنها را می توان تا زمانی که توسط برند توصیه شده است پوشید.

 

ماسک را بردارید

مراقب باشید، فقط آن را از بین ندهید. برای بهترین نتیجه زیر آن چشم های زیبا، ماسک ورقه ای را ۲ تا ۳ بار در هفته بمالید.

 

همچنین ممکن است برخی از ماسک‌های زیر چشم را پیدا کنید که برای استفاده در طول شب طراحی شده‌اند. اینها معمولاً پیشگیرانه هستند. در مجموع، مراحل ساده بالا به همتایان شما تازه به نظر می رسد و در کمترین زمان احیا شد.

منبع: https://aragira.shop/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آذر ۰۱ ، ۱۸:۴۹
ARYANA

اگر احساس می‌کنید که بازی مراقبت از پوست شما درست به این دلیل است که مطمئن می‌شوید هر روز از ضد آفتاب استفاده می‌کنید، هفته‌ای سه بار لایه‌برداری می‌کنید و هرگز مرطوب نمی‌کنید، یک ناحیه کلیدی را از دست داده‌اید، یعنی چشم‌ها. تنها با تکیه بر استفاده از یخ در اطراف سوکت یا برش های خیار سرد و چای سبز کیسه ای، چشم های خسته شما را به مدت نیم روز پف می کند، اما با فرا رسیدن عصر، به زندگی خانم کیسه ای (زیر چشم) باز خواهید گشت. . مراقبت از چشم شما به اندازه هر ناحیه دیگری از پوست شما مهم است، اگر نه بیشتر، و در حالی که کرم دور چشم شبانه ایده خوبی است، یک تا دو بار در هفته، باید کمی بیشتر به این لکه بدهید. را وارد کنید: ماسک های چشم. این ماسک‌های صورت مخصوص ناحیه چشم می‌توانند یک وان کوچک از کرم یا ژل یا ورقه‌ای سیلیکونی باشند که متناسب با زیر چشم ساخته شده باشد که مورد دوم گزینه محبوب‌تری است. اما آیا آنها واقعاً کار می کنند؟ آیا آنها کمک خواهند کرد که حلقه های سیاه شما را برای همیشه از بین ببرید؟ دکتر هارشنا بیجلانی متخصص پوست مشهور می گوید که اینطور است.

 

ماسک های چشم چیست؟

ماسک‌ دور چشم برش‌های ویژه‌ای هستند که حاوی تمام موادی هستند که در ماسک‌های صورت خود می‌بینید، همراه با تغذیه و آبرسانی اضافی برای پوست نازک‌تر زیر چشم‌ها. آنها برای رساندن مواد مراقبت از پوست به این ناحیه ظریف با کارایی بالاتر نسبت به کرم ها طراحی شده اند که دلیل آن سرعت تبخیر کمتر سرم / کرم / اسانس غلیظ به دلیل مواد ماسک چشم در بالا است. محبوب‌ترین انواع ماسک‌های چشم در حال حاضر ماسک‌های ورقه‌ای و ماسک‌های هیدروژل هستند که هر دو در غلظت‌های سرمی منحصربه‌فرد آغشته می‌شوند و در حین استفاده توسط زیر چشم شما خیس می‌شوند. با این حال، ماسک های هیدروژل می توانند رطوبت بیشتری نسبت به ماسک های پنبه ای در خود نگه دارند و در رساندن عوامل روشن کننده و ضد پیری ضروری به پوست قوی تر هستند.

 

ماسک های چشم چقدر به طور موثر نگرانی های مراقبت از پوست زیر چشم را برطرف می کنند؟

ماسک های دور چشم راهی عالی برای رساندن مواد لازم به زیر چشم شما هستند. ماسک های چشم جدید موجود در بازار سریع، موثر بوده و نتایج فوری عالی به ارمغان می آورند. آنها معمولاً به شما من را سریع می دهند، اما برای نتایج طولانی مدت باید آنها را با درمان های مراقبت از پوست برای روشن کننده یا ضد پیری همراهی کنید تا نتایج طولانی مدت را مشاهده کنید.

 

آیا ماسک های دور چشم می توانند به کاهش فوری سیاهی و چین و چروک کمک کنند؟

بسیاری از مردم تصور می کنند که اگر یک ماسک چشم با کیفیت خوب را انتخاب کنید و برای یک یا دو هفته از آن استفاده کنید، تفاوت چشمگیری در حلقه های سیاه و کیسه های چشم خود خواهید دید. در حالی که ماسک های چشم برای مراقبت خانگی خوب هستند، نمی توانند جایگزین درمان های داخل کلینیک شوند و برای مشاهده تفاوت چشمگیر، باید به پزشک پوست خود مراجعه کنید و یک درمان خوب برای نگرانی خود انجام دهید و سپس آن را با ماسک های چشم یا سرم های مخصوص تکمیل کنید. نگهداری نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که چون از ماسک چشم جدید استفاده می‌کنید، به این معنی نیست که محصولات مراقبت خانگی یا روتین مراقبت از پوست را که دارید و به خوبی برای شما کار می‌کند جایگزین کنید.

 

در ماسک های چشم باید به چه موادی توجه کرد؟

شما باید بر اساس نوع پوست و نگرانی خود به دنبال هر نوع ترکیب مراقبت از پوست باشید. اگر نگرانی شما سیاهی دور چشم است، به دنبال مواد روشن کننده مانند نیاسینامید، ایدبنون، گلیکولیک، ویتامین C، عصاره مروارید سیاه و غیره باشید. برای ضد پیری، خطوط ریز و پف چشم به دنبال ویتامین C، ایدبنون، گرد طلا، رتینول و غیره باشید. برای چشمانی خسته، به دنبال ترکیبات آبرسان خوب مانند اسید هیالورونیک، آلوئه، چای سبز، کلاژن و غیره باشید.

درمان های درون بالینی که می توان برای مشکلات زیر چشم استفاده کرد چیست؟

در حالی که ماسک های چشم یک گزینه عالی برای مراقبت از خانه هستند، من انتظار ندارم که آنها نتایج معجزه آسایی به شما بدهند. برای مشاهده یک تفاوت چشمگیر، باید از درمان های درون بالینی مانند روشن کردن لیزر، مزوتراپی و غیره برای سیاهی دور چشم و فن آوری های سفت کردن پوست مانند اولتراسوند یا پلاسما برای سفت کردن پوست و کاهش کیسه های چشم استفاده کنید تا نتایج طولانی مدت ایده آل را ببینید. یکی از پیشرفته‌ترین گزینه‌هایی که در حال حاضر برای سیاهی دور چشم داریم، PicoSure® مورد تایید FDA ایالات متحده است، این لیزر شگفت‌انگیز در 1 تریلیونم ثانیه کار می‌کند تا نتایج بی‌نظیری در شفافیت و جوان‌سازی پوست، به‌ویژه برای حلقه‌های تیره و خطوط اولیه اولیه ایجاد کند. دور چشم هنگامی که این درمان‌های داخل کلینیک را با ماسک‌های چشم حاوی مواد خوب برای حفظ نتایج تکمیل می‌کنید، آن وقت است که نتایج بلندمدت عالی خواهید دید.

 

منبع: https://aragira.shop/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آذر ۰۱ ، ۱۸:۳۹
ARYANA

فواید ماسک چشم ژل سرد

راه درازی در پیش است تا روزهای جلسات زوم و ساعات طولانی نشستن جلوی کامپیوتر از ما گذشته باشد. به لطف COVID-19، ساعت ها خیره شدن به صفحه نمایش ما مشکلات خاص خود را ایجاد می کند. بسیاری از ما با چشمانی خسته از خواب بیدار می شویم و با خستگی چشم و سردرد دست و پنجه نرم می کنیم. یک راه حل ساده و بدون دارو که ممکن است برای تسکین چشمان خود در نظر نگرفته باشید، استفاده از ماسک دور چشم ژل است.

 

برای روزهایی که به کمک بیشتر در روال خودمراقبتی خود نیاز دارید، یک ماسک چشم ژل درمانی به شما کمک می کند تا آرام و آرام شوید. ماسک های ژله ای که هم برای تسکین سردرد و هم برای کاهش پف و احتقان سینوسی استفاده می شود، برای صبح های بهتر و روزهای روشن تر عالی هستند.

 

ماسک چشم ژل خنک چیست؟

در حالی که ماسک‌های خواب سال‌هاست که وجود دارند و معمولاً برای جلوگیری از نور برای خواب ماندگار استفاده می‌شوند، اکثر آنها فقط توانایی مسدود کردن نور و کمک به خواب را دارند. با این حال، برای میگرن و سایر بیماری ها به شما کمک نمی کند.

 

این ماسک ها با داشتن یک ژل تسکین دهنده که پف و سیاهی زیر چشم را کاهش می دهد، یک لایه حمایتی اضافی اضافه می کند. ماسک چشم خنک کننده برای پوست حساس اطراف چشم مفید است.

 

از میگرن رنج می برید؟

یک دستمال شستشوی سرد روی سر و چشم کمک می کند، اما اغلب پارچه از سر می لغزد و بالش را خیس می کند. برخی از ماسک‌ها، مانند ماسک‌های Rapid Aid، بند قابل تنظیمی را ارائه می‌دهند که از افتادن آن بر روی صورت شما جلوگیری می‌کند. ماسک ژل خیلی بیشتر از یک دستمال شستشو سرد می ماند.

 

چرت بزنید و سرحال از خواب بیدار شوید

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که در طول روز از یک کتنپ کوتاه لذت می برید؟ یک ماسک چشم ژل خنک کننده قابل استفاده مجدد به مدت 20 دقیقه می تواند همان فواید یک چرت طولانی تر را به شما بدهد و بهره وری شما را افزایش دهد و به شما کمک کند سرحال از خواب بیدار شوید.

 

فواید ماسک خنک

خنک کردن ماسک چشم یخ ژله ای برای چشم به همین سادگی است که آن را قبل از استفاده از آن به مدت 20 تا 30 دقیقه در فریزر قرار دهید. بسته یخ ژل خنک به گونه ای طراحی شده است که 20 دقیقه خنکی آرام بخش را برای شما به ارمغان می آورد. ماسک‌ها با قرار گرفتن روی چشم‌ها، گونه‌ها، شقیقه‌ها و پیشانی می‌توانند بسیاری از بیماری‌ها را تسکین دهند. با کشیدن ماسک سردرد خود را تسکین دهید. این خنکی حتی می‌تواند برای مبتلایان به میگرن راحت باشد.

 

درمان سرماخوردگی نیز به دلایل زیبایی یک درمان است. اگر به دلیل احتباس مایعات، کمبود خواب، آلرژی یا دلایل دیگر از کیسه های زیر چشم خود رنج می برید، کیسه های یخ ژل برای چشم ها که به راحتی روی آن ناحیه قرار می گیرند یک راه حل طبیعی است. ژل خنک همچنین می تواند ظاهر سیاهی دور چشم را کاهش دهد. این کار را با منقبض کردن رگ های خونی در پوست اطراف چشم انجام می دهد و التهاب را کاهش می دهد.

 

فواید ماسک گرم

شما همچنین می توانید ماسک ژل خود را گرم کنید، اما مطمئن شوید که دستورالعمل های همراه آن را دنبال می کنید. ماسک‌های ژل گرم می‌توانند رطوبت را به آن ناحیه بیاورند، ماهیچه‌ها را شل کرده و آب را وارد سلول‌های اطراف چشم کنند. این می تواند برای افرادی که دچار خارش، درد و خشکی چشم هستند مفید باشد. معمولاً از ماسک های گرم نیز برای رفع گرفتگی سینوسی استفاده می شود.

 

مورد ماسک ژل سرد امروز

رویدادهای اخیر سطح استرس همه را افزایش داده است و بر التهاب و سردردهای تنشی افزوده است. کار از راه دور و افزایش ویدئو کنفرانس باعث شده است که ساعت‌ها کار روزانه خود را در مقابل نمایشگرها بگذرانیم.

 

اکنون، بیش از هر زمان دیگری، مردم در سراسر جهان می توانند از آرامش استفاده کنند. اگر می خواهید مقداری تسکین گرم یا خنک را به برنامه روزانه خود اضافه کنید، یک ماسک ژلی دور چشم از رپید اید تهیه کنید.

 

منبع: https://aragira.shop/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آذر ۰۱ ، ۱۸:۳۶
ARYANA

فواید استفاده از کرم دور چشم

پوست لطیف اطراف چشم شما نیازهای منحصر به فردی دارد و انتخاب کرم دور چشمی که مخصوص این ناحیه فرموله شده است را مهم تر می کند. از کرم‌های پپتیدی ضد پیری دور چشم برای چین و چروک گرفته تا کرم‌های کافئینی که به کاهش پف چشم کمک می‌کنند، این محصولات مراقبت از پوست در اشکال مختلفی وجود دارند. در مورد مزایای استفاده از کرم دور چشم، از جمله نحوه و مکان استفاده از کرم دور چشم، و نکاتی برای انتخاب کرم دور چشم ایده آل CeraVe برای هر نوع پوست یا نگرانی بیاموزید.

 

 

کرم دور چشم چه می کند

بررسی اجمالی

تحقیقات نشان می‌دهد که پوست اطراف چشم‌های شما نه تنها نازک‌ترین پوست صورت، بلکه در کل بدن شماست.1 بدون چربی زیر پوستی که از آن محافظت کند، این ناحیه از صورت شما فوق‌العاده ظریف است نه اینکه مدام در حال حرکت و قرار گرفتن در معرض قرار بگیرید. به اشعه های مضر خورشید طبق مطالعات، این عوامل می‌توانند پوست اطراف چشم‌های شما را مستعد چروک‌کردن‌تر و مستعد نشانه‌های قابل مشاهده پیری و خستگی (از جمله خشکی، پف، حلقه‌های تیره، تیرگی و خطوط ریز کنند). کرم دور چشم هدفمند وارد عمل می شود. به خواندن ادامه دهید تا بدانید کرم دور چشم چه کار می کند و چرا کرم دور چشم گام مهمی برای حفظ ناحیه دور چشمی است که صاف، هیدراته و جوان به نظر می رسد.

 

حقایقی مهم در مورد کرم دور چشم

کرم‌های دور چشم مرطوب‌کننده‌هایی هستند که به‌طور خاص برای استفاده در پوست ظریف اطراف چشم شما طراحی شده‌اند.

مرطوب کننده های صورت و کرم های دور چشم همیشه قابل تعویض نیستند. همیشه برچسب محصول را بخوانید و با دقت فرمول هایی را انتخاب کنید که برای استفاده در اطراف چشم مناسب هستند.

پوست اطراف چشم نازک ترین لایه پوست در کل بدن شماست. طبق تحقیقات، این امر آن را شکننده‌تر و مستعد خشکی، تیرگی و علائم مختلف پیری و خستگی می‌کند.

استفاده مداوم از کرم دور چشم در روتین مراقبت از پوست خود، مانند کرم دور چشم تجدید کننده پوست ، می تواند به کاهش ظاهر نگرانی های پوستی در این ناحیه از جمله پف، حلقه های تیره و پای کلاغی کمک کند.

کرم دور چشم چه می کند؟

کرم‌های دور چشم محصولات مرطوب‌کننده‌ای هستند که با توجه به نیازهای خاص ناحیه ظریف چشم شما فرموله شده‌اند. افزودن کرم دور چشم به روتین مراقبت از پوست روزانه می تواند به مرطوب نگه داشتن این پوست برای جلوگیری از خشکی کمک کند، در حالی که به حفظ یک سد پوستی سالم و ترویج پوست زیر چشم که صاف تر، حجیم تر و محکم تر به نظر می رسد کمک می کند. هنگامی که به طور مداوم به عنوان بخشی از رژیم روزانه خود استفاده می شود، کرم دور چشم همچنین می تواند به کاهش ظاهر علائم متعدد پیری و خستگی در اطراف چشم کمک کند و رطوبت و مراقبت مهمی را برای این ناحیه شکننده ارائه دهد.

 

آیا می توانم از مرطوب کننده صورتم به عنوان کرم دور چشم استفاده کنم؟

وقتی صحبت از مرطوب‌کننده‌ها می‌شود، مهم است که به یاد داشته باشید که این محصولات یک‌اندازه نیستند. اگرچه ممکن است در یک نگاه قابل تعویض به نظر برسند، اما کرم‌های دور چشم و مرطوب‌کننده‌های صورت را می‌توان بسیار متفاوت فرموله کرد از جمله ترکیبات، بافت‌ها و غلظت‌های مختلف. بنابراین، لوسیون، کرم یا پماد صورت شما ممکن است همیشه برای استفاده در اطراف چشم شما مناسب نباشد. همیشه برچسب محصول را به دقت بخوانید تا بفهمید که آیا مرطوب کننده شما برای استفاده در کل صورت شما، از جمله ناحیه ظریف چشم، فرموله شده است یا خیر.

 

آیا کرم های دور چشم موثر هستند؟

پاسخ کوتاه این است که بله: هر کسی می تواند از گنجاندن کرم دور چشم مرطوب کننده در رژیم روزانه مراقبت از پوست خود بهره مند شود. با این حال، اثربخشی یک کرم دور چشم به انتخاب محصولی بستگی دارد که به طرز ماهرانه ای متناسب با نوع پوست و نگرانی های شما طراحی شده باشد.

 

آیا کرم دور چشم ضروری است؟

توصیه می کنیم برای داشتن ظاهری سالم، کرم دور چشم را به هر برنامه مراقبت از چشم اضافه کنید، به خصوص اگر متوجه تغییرات قابل مشاهده در پوست اطراف چشم خود هستید. تصمیم برای استفاده از کرم دور چشم بسته به ترجیحات و نیازهای هر فرد می تواند متفاوت باشد.

 

آیا برای استفاده از کرم دور چشم باید سن خاصی داشته باشم؟

سن دقیقی وجود ندارد که در آن باید استفاده از کرم دور چشم را شروع کنید. این محصولات در فرمول‌های مختلفی برای مشکلات پوستی موجود هستند که می‌توانند طیف سنی گسترده‌ای از جمله حلقه‌های تیره، پف‌کرده چشم، خطوط ریز و چین و چروک را تحت تاثیر قرار دهند. در صورت شک، یک متخصص پوست دارای مجوز هیئت مدیره می تواند توصیه های شخصی در مورد بهترین انواع کرم های دور چشم برای گنجاندن در روال مراقبت از پوست شما در هر مرحله از زندگی ارائه دهد.

 

 

یا اگر من هستیدمنبع: https://aragira.shop/

فواید استفاده از کرم دور چشم

پوست لطیف اطراف چشم شما نیازهای منحصر به فردی دارد و انتخاب کرم دور چشمی که مخصوص این ناحیه فرموله شده است را مهم تر می کند. از کرم‌های پپتیدی ضد پیری دور چشم برای چین و چروک گرفته تا کرم‌های کافئینی که به کاهش پف چشم کمک می‌کنند، این محصولات مراقبت از پوست در اشکال مختلفی وجود دارند. در مورد مزایای استفاده از کرم دور چشم، از جمله نحوه و مکان استفاده از کرم دور چشم، و نکاتی برای انتخاب کرم دور چشم ایده آل CeraVe برای هر نوع پوست یا نگرانی بیاموزید.

 

 

کرم دور چشم چه می کند

بررسی اجمالی

تحقیقات نشان می‌دهد که پوست اطراف چشم‌های شما نه تنها نازک‌ترین پوست صورت، بلکه در کل بدن شماست.1 بدون چربی زیر پوستی که از آن محافظت کند، این ناحیه از صورت شما فوق‌العاده ظریف است نه اینکه مدام در حال حرکت و قرار گرفتن در معرض قرار بگیرید. به اشعه های مضر خورشید طبق مطالعات، این عوامل می‌توانند پوست اطراف چشم‌های شما را مستعد چروک‌کردن‌تر و مستعد نشانه‌های قابل مشاهده پیری و خستگی (از جمله خشکی، پف، حلقه‌های تیره، تیرگی و خطوط ریز کنند). کرم دور چشم هدفمند وارد عمل می شود. به خواندن ادامه دهید تا بدانید کرم دور چشم چه کار می کند و چرا کرم دور چشم گام مهمی برای حفظ ناحیه دور چشمی است که صاف، هیدراته و جوان به نظر می رسد.

 

حقایقی مهم در مورد کرم دور چشم

کرم‌های دور چشم مرطوب‌کننده‌هایی هستند که به‌طور خاص برای استفاده در پوست ظریف اطراف چشم شما طراحی شده‌اند.

مرطوب کننده های صورت و کرم های دور چشم همیشه قابل تعویض نیستند. همیشه برچسب محصول را بخوانید و با دقت فرمول هایی را انتخاب کنید که برای استفاده در اطراف چشم مناسب هستند.

پوست اطراف چشم نازک ترین لایه پوست در کل بدن شماست. طبق تحقیقات، این امر آن را شکننده‌تر و مستعد خشکی، تیرگی و علائم مختلف پیری و خستگی می‌کند.

استفاده مداوم از کرم دور چشم در روتین مراقبت از پوست خود، مانند کرم دور چشم تجدید کننده پوست ، می تواند به کاهش ظاهر نگرانی های پوستی در این ناحیه از جمله پف، حلقه های تیره و پای کلاغی کمک کند.

کرم دور چشم چه می کند؟

کرم‌های دور چشم محصولات مرطوب‌کننده‌ای هستند که با توجه به نیازهای خاص ناحیه ظریف چشم شما فرموله شده‌اند. افزودن کرم دور چشم به روتین مراقبت از پوست روزانه می تواند به مرطوب نگه داشتن این پوست برای جلوگیری از خشکی کمک کند، در حالی که به حفظ یک سد پوستی سالم و ترویج پوست زیر چشم که صاف تر، حجیم تر و محکم تر به نظر می رسد کمک می کند. هنگامی که به طور مداوم به عنوان بخشی از رژیم روزانه خود استفاده می شود، کرم دور چشم همچنین می تواند به کاهش ظاهر علائم متعدد پیری و خستگی در اطراف چشم کمک کند و رطوبت و مراقبت مهمی را برای این ناحیه شکننده ارائه دهد.

 

آیا می توانم از مرطوب کننده صورتم به عنوان کرم دور چشم استفاده کنم؟

وقتی صحبت از مرطوب‌کننده‌ها می‌شود، مهم است که به یاد داشته باشید که این محصولات یک‌اندازه نیستند. اگرچه ممکن است در یک نگاه قابل تعویض به نظر برسند، اما کرم‌های دور چشم و مرطوب‌کننده‌های صورت را می‌توان بسیار متفاوت فرموله کرد از جمله ترکیبات، بافت‌ها و غلظت‌های مختلف. بنابراین، لوسیون، کرم یا پماد صورت شما ممکن است همیشه برای استفاده در اطراف چشم شما مناسب نباشد. همیشه برچسب محصول را به دقت بخوانید تا بفهمید که آیا مرطوب کننده شما برای استفاده در کل صورت شما، از جمله ناحیه ظریف چشم، فرموله شده است یا خیر.

 

آیا کرم های دور چشم موثر هستند؟

پاسخ کوتاه این است که بله: هر کسی می تواند از گنجاندن کرم دور چشم مرطوب کننده در رژیم روزانه مراقبت از پوست خود بهره مند شود. با این حال، اثربخشی یک کرم دور چشم به انتخاب محصولی بستگی دارد که به طرز ماهرانه ای متناسب با نوع پوست و نگرانی های شما طراحی شده باشد.

 

آیا کرم دور چشم ضروری است؟

توصیه می کنیم برای داشتن ظاهری سالم، کرم دور چشم را به هر برنامه مراقبت از چشم اضافه کنید، به خصوص اگر متوجه تغییرات قابل مشاهده در پوست اطراف چشم خود هستید. تصمیم برای استفاده از کرم دور چشم بسته به ترجیحات و نیازهای هر فرد می تواند متفاوت باشد.

 

آیا برای استفاده از کرم دور چشم باید سن خاصی داشته باشم؟

سن دقیقی وجود ندارد که در آن باید استفاده از کرم دور چشم را شروع کنید. این محصولات در فرمول‌های مختلفی برای مشکلات پوستی موجود هستند که می‌توانند طیف سنی گسترده‌ای از جمله حلقه‌های تیره، پف‌کرده چشم، خطوط ریز و چین و چروک را تحت تاثیر قرار دهند. در صورت شک، یک متخصص پوست دارای مجوز هیئت مدیره می تواند توصیه های شخصی در مورد بهترین انواع کرم های دور چشم برای گنجاندن در روال مراقبت از پوست شما در هر مرحله از زندگی ارائه دهد.

 

 

یا اگر من هستیدمنبع: https://aragira.shop/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آذر ۰۱ ، ۱۷:۵۴
ARYANA

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، حتماً با مجموعه ای از توصیه های  رژیم کاهش وزن بمباران خواهید شد. یکی از رایج ترین توصیه ها پرهیز از لبنیات برای کاهش وزن سریع است. شیر سرشار از پروتئین، کلسیم و بسیاری از مواد مغذی دیگر، اغلب به خودی خود یک "غذای کامل" در نظر گرفته می شود. در واقع، خوردن یک لیوان پر شیر قبل از زدن ملحفه ها به خواب راحت کمک می کند.

 

اخیراً، بسیاری از مردم به دنبال جایگزین‌های وگان شیر مانند سویا و نوشیدنی‌های مبتنی بر بادام هستند. این تغییر در اولویت ممکن است با این واقعیت مرتبط باشد که شیر به طور طبیعی حاوی لاکتوز (قند) و چربی اشباع شده است. با این حال، طبق تحقیقات انجام شده، افزودن یک لیوان شیر به رژیم غذایی روزانه می تواند به کاهش وزن کمک کند.

 

طبق گزارش اخیر منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، محصولات لبنی از جمله شیر ممکن است به کاهش وزن شما کمک کند. مطالعه ها نشان می دهد که مصرف بیشتر کلسیم لبنیات و افزایش ویتامین D  با کاهش وزن بیشتر ناشی از رژیم غذایی مرتبط است."

این تحقیق نشان داد که شرکت‌کنندگانی که روزانه لبنیات بیشتری مصرف می‌کردند، در پایان شش ماه در مقایسه با افرادی که لبنیات زیادی مصرف نمی‌کردند، حدود 5.4 کیلوگرم وزن کم کردند و در 2 سال فقط 3.1 کیلوگرم (تقریباً) از دست دادند.

در حالی که ارتباط بین شیر و کاهش وزن به وضوح ثابت نشده است، شواهد کافی برای گنجاندن یک لیوان شیر در رژیم غذایی روزانه شما وجود دارد.

دلیلی وجود دارد که والدینتان شما را مجبور کردند صبح ها یک لیوان شیر را همراه با صبحانه بنوشید. این نوشیدنی شگفت انگیز حاوی هورمونی به نام پپتید YY است که به دلیل خاصیت مبارزه با گرسنگی شناخته شده است. بنابراین، علاوه بر اینکه روز خود را به درستی شروع می‌کند، احساس سیری نیز در شما ایجاد می‌کند. در نتیجه کمتر پرخوری می کنید و به رژیم غذایی خود پایبند هستید.

شیر سرشار از کلسیم، پروتئین، ویتامین B2، B12 و چندین ماده مغذی مهم دیگر است. این بدان معناست که یک لیوان شیر بعد از یک جلسه تمرینی پرقدرت می تواند انرژی لازم را بدهد. همچنین به قوی نگه داشتن استخوان ها و ماهیچه های شما کمک می کند.

به خاطر داشته باشید که شیر طعم دار ممکن است طعم بهتری داشته باشد اما لزوما بهترین گزینه برای کاهش وزن نیست. سرشار از کالری است، بنابراین توصیه می شود از شیر معمولی استفاده کنید. برای یک بزرگسال، حدود 250 میلی لیتر شیر در روز (یک فنجان معمولی) حدود 150 کالری دارد، در حالی که یک لیوان شیر بدون چربی حاوی تنها 83 کالری است.

بنابراین می توانید با توجه به کالری مورد نیاز روزانه خود را انتخاب کنید. با این حال، بهتر است از قبل عدم تحمل لاکتوز و حساسیت به شیر را بررسی کنید.

منبع:https://jahangirdiet.com/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آذر ۰۱ ، ۱۶:۱۹
ARYANA

آیا خوردن غذاهای تند ما را سالم تر نگه می دارد؟

رابطه بین هندی ها و ادویه های آنها به قبل از تاریخ می رسد. استفاده و تجارت ادویه در هند را می توان به 7000 سال پیش ردیابی کرد.

ادویه جات ترشی جات، در هند، به اندازه جغرافیا و مردم آن متنوع است. هیچ وعده غذایی هندی را نمی توان بدون گنجاندن طیف وسیعی از بهترین ادویه ها تهیه کرد. در حالی که ادویه ها طعم و  وعده های غذایی ما را غنی می کنند، آیا در مورد سلامتی ما نیز به همان اندازه دارای خواص غنی کننده هستند؟

 

رابطه بین هندی ها و ادویه های آنها به قبل از تاریخ می رسد. استفاده و تجارت ادویه در هند را می توان به 7000 سال پیش ردیابی کرد. ادویه هایی مانند زردچوبه، فلفل سیاه، هل و آسافوتیدا از زمان تمدن دره سند، زمانی که برای اولین بار کشت شدند، قدرت خود را در دنیای آشپزی حفظ کرده اند.

در طول اعصار، ادویه‌ها داغ‌ترین کالای تجاری بوده‌اند که از هند سرچشمه می‌گیرد و دلیل بسیاری از اکتشافات مسافرین غربی بوده است. ادویه های هندی نیز همان چیزی است که منجر به کشف مسیرهای متعدد بین آسیا و قاره های غربی شد. امپراتوری های انگلیسی و هلندی برای کنترل انحصاری بر مناطق تولید کننده ادویه مانند هند و اندونزی جنگ های طولانی را علیه یکدیگر به راه انداختند!

 

ادویه برای سلامتی اضافه کنید

ادویه جات گنجینه ای از انواع فواید بالقوه سلامتی هستند. بیایید نگاهی به راه های مختلفی بیندازیم که ادویه های مختلف به زندگی سالم کمک می کنند و حنی در رژیم کاهش وزن نیز می توانند جای داشته باشند.

زردچوبه

زردچوبه که به درستی به عنوان "ادویه طلایی هند" شناخته می شود، دارای رگباری از فواید سلامتی است. تحقیقات نشان داده است که زردچوبه به عنوان یک عامل ضد التهاب، آنتی اکسیدان، ضد ویروسی، ضد باکتری و همچنین دارای فواید ضد انگلی است.

زردچوبه با توانایی خود در جلوگیری از تشکیل رادیکال های آزاد می تواند از ابتلا به بیماری های مزمن مانند فشار خون بالا و بیماری قلبی جلوگیری کند. کورکومین موجود در زردچوبه یک عامل ضد قند خون است که با کاهش قند خون به افراد دیابتی کمک می کند.

برخی تحقیقات همچنین نشان می دهد که کورکومین ممکن است یک عامل ضد سرطان بسیار موثر باشد.

 

زیره

زیره که عمدتاً برای رایحه مست کننده اش استفاده می شود، کاری بیش از ایجاد دستور العمل های طعم دهنده دارد. علاوه بر کمک به کاهش وزن، کاهش استرس و مدیریت کلسترول، ثابت شده است که زیره به عنوان یک آنتی اکسیدان و همچنین یک عامل ضد دیابت بسیار مفید است.

 

دارچین

دارچین که به طور گسترده در تمدن های باستانی برای درمان تعدادی از بیماری ها استفاده می شد، امروزه مانند هزاران سال پیش قوی باقی مانده است. جدا از اثرات ثابت شده آن به عنوان یک عامل ضد التهابی، ضد سرطان، ضد دیابت و ضد میکروبی، تحقیقات اخیر نشان می دهد که دارچین همچنین ممکن است به بهبود توانایی های شناختی کمک کند و حتی ممکن است به عنوان یک درمان بالقوه برای آلزایمر نشان دهد.

 

فلفل دلمه ای

کپسایسین، ماده شیمیایی موجود در فلفل، که به آن تندی و تلخی خاصی می دهد، همچنین می تواند به بهبود متابولیسم کمک کند و در نتیجه باعث کاهش وزن موثر شود. همچنین شناخته شده است که با جلوگیری از مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی و حتی مرگ و میر ناشی از سرطان به بهبود طول عمر کمک می کند. آرتریت یکی دیگر از بیماری هایی است که مصرف فلفل بر آن تأثیر مثبت می گذارد.

 

هل

از چای تا بریانی، توانایی های افزایش طعم این ادویه بی حد و حصر است و ظاهراً فواید سلامتی مرتبط با آن نیز همینطور است. هل را می توان برای درمان سردرد، یبوست، اسهال و صرع استفاده کرد. همچنین می تواند با کمک به کاهش کلسترول از چاقی جلوگیری کند.

نتیجه

واضح است که افزودن ادویه‌ها به وعده‌های غذایی روزانه به چیزهای بیشتری از غذاهای خوش‌بوکننده کمک می‌کند. با این حال، کلید درک این سود، استفاده از ادویه جات در حد اعتدال است. این نه تنها به دستیابی به روده ای قوی کمک می کند، بلکه به جلوگیری از تعدادی از بیماری ها نیز کمک می کند.

منبع:https://jahangirdiet.com/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آذر ۰۱ ، ۱۴:۳۵
ARYANA

کولیک چیست؟

کولیک یکی از چالش برانگیزترین مشکلاتی است که والدین جدید می توانند با آن مواجه شوند. این زمانی است که نوزاد جدید شما با وجود اینکه سالم است، به طور طولانی، شدید و مکرر گریه می کند. نوزادان مبتلا به کولیک اغلب در عصرها اتفاق می‌افتند، و این وضعیت را برای والدین خسته‌ای که به شدت خواهان آرامش و آرامش هستند، سخت‌تر می‌کند. به طور طبیعی، تماشای رنج کودکتان و نداندن دلیل آن، دلخراش است، و قولنج ناخوشایندتر است، زیرا به نظر نمی‌رسد علت خاصی داشته باشد و به نظر می‌رسد هیچ مقداری از تسکین‌دهنده کمکی نمی‌کند.

 

آیا کودک شما کولیک دارد؟

کولیک که به عنوان گریه شدید نوزاد برای سه ساعت یا بیشتر در روز، سه روز یا بیشتر در هفته، برای سه هفته یا بیشتر تعریف می‌شود، معمولاً زمانی که نوزاد حدود شش هفته است به اوج خود می‌رسد و پس از رسیدن به سه یا چهار ماهگی کاهش می‌یابد. ممکن است برای هر نوزادی اتفاق بیفتد: شیر مادر یا شیر خشک، مرد یا زن، نارس یا کامل.

 

علائم کولیک عبارتند از:

 

 1. گریه شدید و اغلب با صدای بلند که شبیه جیغ زدن یا ابراز درد است

 

 1. گریه ای که به نظر نمی رسد به دلیل خاصی مانند نیاز به تغذیه یا تعویض پوشک مرتبط باشد.

 

 1. گیجی شدید که حتی پس از قطع یا کاهش گریه ادامه می یابد

 

 1. زمان قابل پیش بینی قسمت های گریه که به ویژه در اواخر بعد از ظهر یا اوایل عصر رخ می دهد

 

 1. تغییر رنگ صورت مانند قرمزی صورت یا دهان رنگ پریده

 

 1. تنش بدن در پاها، بازوها، مشت ها، پشت یا شکم

 

 1. دوره های قولنج به دنبال اجابت مزاج یا دفع گاز که ممکن است باعث تسکین موقت شود

 

 1. کودک چشمان خود را محکم می بندد یا آنها را کاملا باز می کند، ابروهای خود را درهم می کند یا حتی نفس خود را حبس می کند.

 

 1. گریه ای که الگوی غذا خوردن و خوابیدن را مختل می کند

 

توجه به این نکته مهم است که قولنج وضعیتی است که در نوزادان سالم رخ می دهد. اگر کودک شما به طور مرتب گریه می کند، مهم است که احتمال وجود یک علت غیر قولنجی را که منجر به درد یا ناراحتی در کودک شما می شود، مانند بیماری، رد کنید. اگر نوزاد شما گریه بیش از حد را تجربه می کند، باید با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید تا ببینید آیا می توان علت زمینه ای را پیدا کرد به جای اینکه فرض کنید که باید قولنج باشد. شما با هم قادر خواهید بود تشخیص دهید که آیا کودک شما واقعاً کولیک دارد یا خیر.

 

آیا رژیم شما واقعاً می تواند باعث ناراحتی کودک شیرده شما شود؟

در حالی که علل قولنج ناشناخته است، گمانه زنی های زیادی در مورد اینکه چه چیزی ممکن است منجر به این بیماری شود وجود دارد. تئوری هایی به دلایل بالقوه عبارتند از عدم تعادل باکتری های سالم روده، میگرن دوران کودکی، تحریک بیش از حد حواس، رفلاکس اسید، سیستم گوارشی توسعه نیافته، آلرژی غذایی، و قرار گرفتن در معرض تنباکو.

 

یکی دیگر از نظریه های رایج این است که قولنج ممکن است با رژیم غذایی مادر نوزادی که با شیر مادر تغذیه می شود مرتبط باشد. طبق مطالعه ای که در نوامبر 2005  منتشر شد، نشان می دهد که حذف غذاهای بسیار آلرژی زا از رژیم غذایی مادر شیرده می تواند گریه و سر و صدا را در شش هفته اول زندگی نوزادش کاهش دهد، یعنی دقیقاً مثل رژیم بارداری شما باید رژیم غذایی بعد از زایمان نیز داشته باشید.

 

دلایل متعددی برای این باور وجود دارد که ممکن است چنین باشد. اولاً، مشخص است که رژیم غذایی مادر شیرده روی نوزاد تأثیر می گذارد. اگر مادر چیزی بخورد که معده نوزاد را ناراحت می کند، می تواند منجر به ناراحتی و گریه شود. همچنین به نظر می رسد ارتباطی بین قولنج و ناراحتی گوارشی وجود دارد. نوزادان کولیکی اغلب گازدار هستند و دفع گاز اغلب با تسکین همراه است.

 

در واقع، چندین مطالعه وجود دارد که نشان داده است تغییر در رژیم غذایی مادر می‌تواند منجر به کاهش قابل توجه علائم کولیک شود، یعنی مدت زمانی که نوزادان هر روز گریه می‌کنند. مطالعات دیگر ارتباطی بین مصرف برخی غذاها توسط مادر شیرده و قولنج در نوزادان شیرده یافته است. در نهایت، تحقیقات نشان می دهد که یک رژیم غذایی حذف ممکن است به کاهش علائم قولنج کمک کند.

غذاهایی که باید از آنها اجتناب کنید

آلرژن های رایج

یک دسته از غذاهای قولنجی که در دوران شیردهی باید از آن اجتناب کنید، غذاهایی هستند که بسیاری از افراد به آن حساسیت دارند، مانند:

 

 • شیر گاو

 

 • تخم مرغ

 

 • گندم

 

 • بادام زمینی، آجیل درختی

 

 • سویا

 

 • ماهی

منبع:https://jahangirdiet.com/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آذر ۰۱ ، ۱۴:۲۳
ARYANA

همانطور که رژیم بارداری بسیار مهم است رژیم درست بعد از زایمان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

برخی از غذاها و نوشیدنی ها شیر زا هستند و ممکن است به افزایش شیر مادر کمک کنند.

در سرتاسر جهان، زنان در فرهنگ‌های مختلف از غذاهای خاصی استفاده می‌کنند تا تولید شیر خود را تقویت کنند.

 

تولید شیر مادر مستقیماً به تعداد دفعات شیردهی نوزاد (و تا حدودی تعداد دفعات شیردهی شما) مرتبط است. در این مدت باید بیش از حد معمول کالری مصرف کنید، زیرا بدن شما برای تولید شیر به انرژی اضافی نیاز دارد.

 

چند ماده غذایی که باعث افزایش شیر می شود

برخی از این غذاها سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی هستند. برخی دیگر حاوی خواص شیمیایی هستند که ممکن است به افزایش تولید شیر مادر کمک کند. به هر دلیلی، اعتقاد بر این است که این ابرغذاهای شیردهی باعث تقویت و حمایت از عرضه سالم شیر مادر می شوند.

 

غلات کامل

غلات کامل برای والدین شیرده بسیار مغذی هستند. تصور می شود که آنها دارای خواصی هستند که از هورمون های مسئول تولید شیر مادر پشتیبانی می کنند. بنابراین، خوردن غلات کامل ممکن است باعث افزایش شیر مادر شود. رایج ترین غلاتی که می تواند به افزایش شیر مادر کمک کند، بلغور جو دوسر دیرپخته است. همچنین می‌توانید جو، برنج قهوه‌ای سبوس‌دار، کوکی‌های جو دوسر یا سایر غذاهای تهیه شده از غلات کامل را امتحان کنید.

 

سبزیجات سبز تیره

سبزیجات با برگ های تیره مانند یونجه، کاهو، کلم پیچ، اسفناج و کلم بروکلی سرشار از مواد مغذی به خصوص کلسیم هستند. آنها همچنین حاوی فیتواستروژن هستند که ممکن است تأثیر مثبتی بر تولید شیر مادر داشته باشد.

 

رازیانه

رازیانه گیاهی از دریای مدیترانه است. دانه های رازیانه به بسیاری از غذاهای مختلف طعم می بخشد، اما رازیانه همچنین سبزی است که می توان آن را پخته یا خام مصرف کرد. پیاز، ساقه و برگ های گیاه رازیانه خوراکی هستند و می توانید آن ها را به سوپ، خورش یا دیگر دستور پخت های رازیانه اضافه کنید. استروژن های گیاهی موجود در رازیانه ممکن است به مادران شیرده کمک کند تا شیر مادر بیشتری تولید کنند.

 

سیر

سیر بسیار مغذی است و یک افزودنی سالم برای اکثر رژیم‌های غذایی است. همچنین اعتقاد بر این است که این یک کهکشان است و به افراد شیرده کمک می کند تا شیر مادر بیشتری تولید کنند. اگرچه سیر بوی قوی دارد که وارد شیر مادر می شود، به نظر می رسد که برخی از نوزادان طعم آن را دوست دارند. مطالعات نشان می‌دهد که شیر با طعم سیر ممکن است به شیردهی طولانی‌تر نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند کمک کند. از سوی دیگر، برخی از کودکان ممکن است سیر را به خوبی تحمل نکنند. اگر کودک شما بعد از خوردن سیر علائمی از حساسیت غذایی نشان می دهد، ممکن است بخواهید برای مدتی از سیر اجتناب کنید. از کوچولوی خود پیروی کنید. با استفاده از آن برای طعم دادن به بسیاری از غذاها از جمله سبزیجات، گوشت ها، غذاهای دریایی، پاستا و سس ها، می توانید سیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید همچنین سیر در رژیم کاهش وزن نیز بسیار کارساز است.

 

نخود

نخود که به آن لوبیا گاربانزو یا لوبیای سیسی (چی چی) نیز می گویند، یک حبوبات رایج است که در آشپزی مدیترانه و خاورمیانه استفاده می شود. افرادی که شیر می دهند از زمان مصر باستان برای تولید شیر بیشتر نخود می خورند. نخود یک غذای مغذی است که سرشار از پروتئین است. آنها همچنین حاوی استروژن های گیاهی هستند که ممکن است برای استفاده به عنوان یک کهکشان مفید باشد. می توانید نخود را به پاستا یا سالاد اضافه کنید. هوموس، یک رویه یا دیپ خوشمزه که از نخود تهیه می شود، راه دیگری برای لذت بردن از این لوبیا بسیار سالم است.

 

دانه های کنجد

والدین شیرده سرشار از کلسیم و خواص گیاهی استروژن مانند از دانه کنجد برای تولید شیر بیشتر مادر استفاده می کنند. می‌توانید دانه‌های کنجد را به‌تنهایی، به‌عنوان ماده‌ای در دستور العمل‌هایی که آماده می‌کنید، به‌عنوان رویه سالاد، یا در ترکیبی با دانه‌های دیگر، آجیل و میوه‌های خشک میل کنید.

 

بادام ها

آجیل به خصوص بادام خام سالم و سرشار از پروتئین و کلسیم است. بسیاری از افراد شیرده خوردن بادام یا نوشیدن شیر بادام را انتخاب می کنند تا خامه، شیرینی و مقدار شیر مادر خود را افزایش دهند.

 

بذر کتان و روغن بذر کتان

مانند دانه های کنجد، دانه کتان دارای فیتواستروژن است که می تواند بر تولید شیر مادر تأثیر بگذارد. دانه کتان همچنین حاوی اسیدهای چرب ضروری است.

 

ریشه زنجبیل تازه

زنجبیل تازه نه تنها یک افزودنی سالم به رژیم غذایی شماست، بلکه می‌تواند تولید شیر مادر را نیز افزایش دهد و به رفلکس بی‌حالی کمک کند. به راحتی می توانید زنجبیل تازه و خام را به غذاهایی که می پزید اضافه کنید. همچنین می توانید با نوشیدن زنجبیل تهیه شده با زنجبیل واقعی یا با جوشاندن زنجبیل خام و تهیه چای، زنجبیل را به برنامه روزانه خود اضافه کنید. در حالی که زنجبیل تازه بی خطر تلقی می شود، نباید مکمل های زنجبیل را بدون مشورت با پزشک خود مصرف کنید.

 

شیر جو دوسر

جو دو سر غلات کاملی است که ثابت شده است که شیر را افزایش می دهد. 5 آن حاوی نوعی فیبر به نام بتا گلوکان است که ممکن است سطح پرولاکتین را در بدن افزایش دهد. می توانید آن را به تنهایی بنوشید یا به غلات خود اضافه کنید.

 

اب

نوشیدن آب یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای اطمینان از این است که بدن شما می‌تواند مقدار زیادی شیر مادر برای کودک شما تولید کند. در دوران شیردهی، باید حتی بیشتر از مقدار مورد نیاز آب بنوشید. 7 این به این دلیل است که شیر مادر 87 درصد آب است و در طول دوره پس از زایمان، بدن شما بیش از حد معمول آب از دست می دهد.

منبع:https://jahangirdiet.com/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آذر ۰۱ ، ۱۳:۵۸
ARYANA

موز یکی از پرفروش ترین میوه های استوایی است. دو نوع موز وجود دارد، موز دسر (زرد، رسیده، کمی رسیده) و موز سبز (چنار). هند با بازده سالانه 14.2 میلیون تن در تولید موز در جهان پیشتاز است.

 

موز، به طور کلی، بسیار مغذی است. گیاهی است که هر قسمت آن خوراکی است. این میوه دارای بافتی شیرین و خامه ای با چندین فواید سلامتی است و افزودنی خوشمزه به دستور العمل های مختلف را تشکیل می دهد. از ساقه موز می توانید سالاد، مخلفات و سوپ درست کنید. خوردن روی برگ موز نه تنها یک سنت است، بلکه سالم و مقرون به صرفه است. برگ ها حاوی تعداد زیادی پلی فنول هستند که آنتی اکسیدان های طبیعی هستند. می توانید از برگ موز برای تهیه چندین غذای کبابی و پخته به خصوص ماهی استفاده کنید. گل‌های موز (شکوفه‌های موز) سرشار از فیبر، کلسیم، آهن، منیزیم، ویتامین E و غیره هستند.

 

موز می تواند به رژیم کاهش وزن و همچنین  رژیم افزایش وزن کمک کند. موز حاوی مقدار مناسبی کربوهیدرات و کالری است. بنابراین، گنجاندن موز در رژیم غذایی به اهداف شما بستگی دارد. شما می توانید روزانه تا یک موز به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن بخورید. اما خوردن 2 تا 3 موز تا 350 کالری اضافی اضافه می کند که می تواند به افزایش وزن شما کمک کند. قبل از اینکه برای کاهش وزن یا افزایش وزن موز بخورید، باید بدانید که چگونه این میوه به شما کمک می کند.

ارزش غذایی موز

 • طبق USDA، 100 گرم موز خام دارای ارزش غذایی زیر است.

 

 • انرژی: 89 کیلو کالری
 • پروتئین: 0.74 گرم
 • کربوهیدرات: 23 گرم
 • فیبر رژیمی: 4.62 گرم
 • کلسیم: 5 میلی گرم
 • منیزیم: 28 میلی گرم
 • پتاسیم: 326 میلی گرم
 • فسفر: 22 میلی گرم
 • اسید اسکوربیک: 8.7 میلی گرم
 • فولات: 20 میکروگرم
 • تیامین: 0.031 میلی گرم
 • ریبوفلاوین: 0.073 میلی گرم
 • نیاسین: 0.665 میلی گرم
 • اسید پانتوتنیک: 0.334 میلی گرم
 • پیریدوکسین: 0.367 میلی گرم

توجه: این ارزش غذایی 100 گرم موز است. مقدار توصیه شده برای مصرف نیست. یک تا دو عدد موز متوسط ​​در روز (هر موز تقریباً 30 گرم است) برای اکثر افراد سالم مصرف متوسطی در نظر گرفته می شود.

 

آیا خوردن منظم موز باعث افزایش وزن می شود؟

یکی از دلایلی که مردم بر این باورند که خوردن موز باعث افزایش وزن می شود این است که حاوی قند است. قند موجود در موز به طور طبیعی وجود دارد، به این معنی که به راحتی جذب نمی شود. در نتیجه برخلاف قندهای افزوده باعث افزایش قند خون یا افزایش وزن نمی شود. این به خاطر داشتن مصرف متوسط ​​میوه است.

 

موز به خودی خود پر کالری است. اگر روزانه موز زیادی مصرف می کنید باید نگران افزایش وزن باشید. با این حال، این برای هر غذایی صدق می کند. اگر مواد غذایی را به مقدار زیاد مصرف کنید، به احتمال زیاد کالری بیشتری نسبت به کالری که می سوزانید مصرف می کنید و احتمالاً از این طریق وزن اضافه می کنید. مصرف یک موز در روز یک مکمل عالی برای یک برنامه مدیریت وزن سالم است.

 

آیا موز برای کاهش وزن مفید است؟

موز می تواند به کاهش وزن شما کمک کند و آن را به یکی از بهترین غذاهای کاهش وزن تبدیل می کند. موزهای سبزتر و کمتر رسیده دارای سطح بالاتری از نشاسته هستند - مخصوصاً نشاسته مقاوم. نشاسته مقاوم به پروبیوتیک سالم روده کندتر هضم می شود و به شما کمک می کند احساس سیری بیشتری داشته باشید. بنابراین، باعث می شود در وعده غذایی بعدی کمتر بخورید و در نهایت از سفر کاهش وزن شما حمایت می کند.

 

علاوه بر این، یک مطالعه نشان می دهد که خواص فیبر مانند نشاسته مقاوم، اثر حرارتی غذا را افزایش می دهد. اثر حرارتی غذا به انرژی مورد نیاز برای هضم غذا اشاره دارد. در نتیجه، افزایش نرخ حرارتی کل کالری یا انرژی مصرفی را افزایش می دهد. بنابراین، استفاده از کالری بالا باعث کاهش وزن می شود. نشاسته مقاوم موجود در موز به دلیل توانایی آن در کاهش ذخیره چربی به عنوان یک "غذای شگفت انگیز کاهش وزن" تبلیغ می شود. نشاسته مقاوم تاثیر مثبتی بر مقاومت به انسولین دارد. به این معنی که حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد، که به بدن کمک می کند گلوکز را به طور موثرتر پردازش کند و وزن را کاهش دهد.

 

موز به اندازه کافی شیرین است که یک دسر سالم باشد. می توانید آنها را به عنوان جایگزینی مناسب برای شیرینی ها و دسرهای چاق کننده به رژیم غذایی خود اضافه کنید. خوردن یک موز با منبع پروتئینی مانند بادام و کره بادام زمینی میل شما به شکر را سیر نگه می دارد و از پرخوری جلوگیری می کند. علاوه بر این، موز نسبت به تنقلات پرکالری، گزینه ای با مواد مغذی تر است.

 

فیبر موجود در موز و کاهش وزن

یک مطالعه نشان می دهد که مصرف فیبر رژیمی همراه با رژیم غذایی با کالری محدود باعث کاهش وزن می شود، به عنوان مثال، یک موز متوسط ​​حاوی حدود 3 گرم فیبر است. دوز فیبر سالم شما را سیر نگه می دارد و قند خون را تثبیت می کند و موز را به یک غذای عالی برای کاهش وزن تبدیل می کند. علاوه بر این، خوردن سطح فیبر بالا ممکن است خطر افزایش وزن را تا 30٪ کاهش دهد.

 

فیبر موجود در موز برای مدت طولانی تری در دستگاه گوارش شما باقی می ماند زیرا تجزیه آنها برای بدن شما دشوار است. در نتیجه اشتها را کاهش می دهد و احساس سیری را پس از خوردن موز افزایش می دهد و با مهار پرخوری منجر به کاهش وزن می شود.

منبع:https://jahangirdiet.com/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آذر ۰۱ ، ۱۳:۴۲
ARYANA